نگاه دولت به حج سودجویانه نیست

معاون سازمان حج و زیارت گفت: نگاه این سازمان و دولت جمهوری اسلامی ایران به حج و زیارت، انتفاعی و سودجویانه نیست و رویکرد ما تنها خدمات‌رسانی به زائران بیت‌الله الحرام است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هیأت اعزامی حج اندونزی در دیدار با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و مسؤولان سازمان حج، به تبادل نظر درباره‌ی مسائل مربوط به عملیات اجرایی حج پرداختند.

«فؤاد زکریا» معاون کمیسیون امور مالی حج مجلس نمایندگان اندونزی در این دیدار، گفت: ما از سوی مجلس نمایندگان اندونزی به ایران سفر کردیم تا با بهره‌گیری از تجربیات حج جمهوری اسلامی، مدیریت امور مالی در حج را بهبود بخشیم و در برگشت به کشورمان با دولت اندونزی در این‌باره مذاکره خواهیم کرد.

وی ادامه داد: ما اینجا آمده‌ایم تا از شما، مدیریت در حج را یاد بگیریم و بتوانیم خدمات بهتری به حجاج و عمره‌گزاران اندونزیایی بدهیم.

ناصر خدرنژاد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت نیز در این دیدار با ارائه توضیحاتی درباره‌ی نظام حج در عربستان و سایر کشورها، گفت: ایران در میان کشورهای اسلامی اعزام‌کننده‌ی زائر به عربستان، تنها کشوری است که بخش خصوصی آن برای اعزام زائر به حج فعال نیست و تمامی متقاضیان سفر حج از طریق دولت و ثبت نام دولتی به حج اعزام می‌شوند.

او یادآور شد: برنامه‌ریزی، هماهنگی و اجرای عملیات حج در مجموع توسط سازمان حج و زیارت انجام می‌شود و بیش از 40 هزار نفر به عنوان عوامل سازمان حج و زیارت و کارگزاران زیارتی به حجاج و زائران خدمات می‌دهند.

خدرنژاد سپس درباره‌ی روند اعزام زائران ایرانی به حج و عمره، توضیحاتی داد و در ادامه با بیان این‌که مسکن، بیشترین بخش هزینه‌ی سفر حج را به خود اختصاص می‌دهد، افزود: حدود 57 درصد هزینه‌های سفر به اسکان حجاج، 15 درصد هزینه به تغذیه و تدارکات و 30 درصد هزینه به پرواز و حمل و نقل درون‌شهری و بین‌شهری زائران تعلق دارد. در مدیریت مالی عملیات باید توجه داشته باشیم که در کدام بخش متمرکز شویم.

او با ارائه توضیحاتی درباره‌ی مدیریت مالی عملیات حج، نظام مالی موجود در سازمان حج و زیارت را از نقاط قوت این سازمان برشمرد و گفت: همه پرداخت‌های مرتبط به عملیات حج در قالب این نظام انجام می‌شود و دستگاه‌های نظارتی کشور بر امور مالی سازمان حج و زیارت نظارت دارند.

این مسوول در بخش پایانی سخنانش گفت:اندونزی پرجمعیت‌ترین کشور مسلمان جهان است که حدود 249 میلیون نفر، جمعیت دارد و سالانه بیش از 211 هزار نفر از این کشور به حج اعزام می‌شوند.

دانلود آهنگ جدید امیر فرجام دیدی چی شد دانلود آهنگ جدید رامین بی باک دل من دانلود آهنگ وقتی حواست نیست شادمهر عقیلی دانلود آهنگ جنون شادمهر عقیلی دانلود آهنگ جدید امیر تتلو اطمینان

/ 1 نظر / 16 بازدید
محمد

مرسي بخاطر اطلاعات مفيدي كه در وبلاگت دادي و موفق باشي ولي فكر كنم اندونزي جمعيت اش بيشتر از 249 ميليون باشه