"بهشت‌آباد" فارغ از مسائل سیاسی و اجتماعی روی میز وزارت نیرو

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهشت آباد و گلاب حتما اجرایی می‌شوند و مصوبات شورای عالی آب خصوصا بحث حق‌آبه‌ها حتما اجرایی خواهد شد.

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان با اشاره به جلسه نمایندگان اصفهان و چهارمحال و بختیاری با رییس مجلس و وزیر نیرو اظهار کرد: طبق آنچه در این جلسه مطرح شد مقرر شد مصوبات شورای عالی آب در حوضه زاینده‌رود به طور حتم اجرایی شود.

تاکید بر احیای زاینده رود

وی افزود: رییس مجلس علاوه بر تاکید بر روی اجرایی شدن مصوبات شورای عالی آب در حوضه زاینده‌رود در خصوص جاری شدن آب در بستر زاینده‌رود نیز پیشنهاد داد و با موضوعیت قرار دادن جریان آب درخواست کرد تا تدابیری اندیشه شود که زاینده‌رود سیراب و محیط‌ زیست مرده این حوضه احیا شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص طرح‌های مطالعاتی حوضه زاینده‌رود به خصوص بهشت آباد قرار بر این شد تا مسائل سیاسی و اجتماعی کنار زده شود و مسائل کارشناسی جایگزین شود و هر کدام از طرفین توانستند با طرح کارشناسی اثبات کنند که انتقال آب از طریق تونل یا لوله کارشناسی شود همان اتفاق رخ خواهد داد.

فولادگر اضافه کرد: قرار شد نظام توزیع آب در حوضه زاینده‌رود بازنگری شود و اشتراکات آن مورد بررسی دقیق قرار گیرد بر همین اساس قرار شد تا اصل پروژه بهشت آباد آغاز یعنی احداث سد و دریاچه آغاز و پس از کار کارشناسی نوع انتقال آب وارد چرخه اجرا شود.

وی تصریح کرد: در این جلسه نمایندگان چهارمحال و بختیاری حقآبه‌های اصفهان را قبول کردند و پروژه بهشت آباد را نیز اجرایی دانستند اما نظر آن‌ها انتقال آب از طریق لوله است و بر این موضوع تاکید دارند.

گلاب و بهشت‌آباد حتما اجرایی می‌شود

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مطمئن باشید آنچه در شورای عالی آب در خصوص حقآبه مصوب شده اجرایی خواهد شد و وزیر نیرو و رییس مجلس نیز بارها در جلسه بر این دو موضوع تاکید کردند که حوضه زاینده‌رود باید دارای مدیریت یکپارچه باشد.

فولادگر خاطرنشان کرد: آنچه می‌توان از جمع بندی جلسه با وزیر نیرو و رییس مجلس اظهار کرد این است که حتما پروژه بهشت آباد و گلاب اجرایی شود.

وی تاکید کرد: بر اساس تصمیمات این جلسه طرح تونل گلاب به همان شکل مصوب اجرایی می‌شود و عملیات اجرایی تونل بهشت آباد نیز آغاز می‌شود.

/ 0 نظر / 11 بازدید